KJ's Educational Institutes

Trinity Academy of Engineering, Pune

( Approved by AICTE, New Delhi, Govt. of Maharashtra & affiliated to Savitribai Phule Pune University, DTE Code : EN6634)

Accredited by NAAC with ‘A’ Grade

Placement Record

STUDENTS PLACED IN 2020-21

Computer Department
Sr. No Name of Student Name of Company
1 JUVERIYA NADAF PLANET SPARK
2 INSHARAH SHAIKH PLANET SPARK
3 AMIT RATHOD ACCENTURE
4 TUSHAR GAIKWAD TRESVISTA
5 SIDDHESH JADHAV TRESVISTA
6 AISHWARYA KARDILE INFOSYS
7 AMIT RATHOD INFOSYS
8 HARSH SHAH INFOSYS
9 ADARSH PAWAR TUDIP TECHNOLOGIES
10 BIRAJ SARKAR TUDIP TECHNOLOGIES
11 BIBEK SARKAR TUDIP TECHNOLOGIES
12 SNEHA PATIL ZENSOFT SERVICES
13 TEJASHWINI NIKAM ZENSOFT SERVICES
14 HARSH SHAH ZENSOFT SERVICES
15 VINAYAK TUPE ZENSOFT SERVICES
16 NEEL RAJGOR CHEGG INDIA
17 SHIPRA BANERJEE Zende CHEGG INDIA
18 INSHARAH SHAIKH CHEGG INDIA
19 BIRAJ SARKAR CHEGG INDIA
20 AMIT RATHOD ECLERX
21 JUVERIYA NADAF Qspider
22 INSHARAH SHAIKH Qspider
23 ROSHANI KALE Qspider
24 AKASH PADWAL Qspider
25 POOJA TILEKAR Qspider
26 NEEL RAJGOR Qspider
27 PRIYANKA HALLALE Qspider
28 OMKAR BHISE Qspider
29 Sumit kaware Qspider
30 SHAHID KHAN Qspider
31 GAURAV YADAV Qspider
32 DEVANAND KIDILE Qspider
33 TUSHAR GAIKWAD Qspider
34 ROHIT KADAM Qspider
35 AZHAR HAKIM Qspider
36 RESHMA KATAKE Qspider
37 SHIPRA BANERJEE Qspider
38 PRANAV ENPURE Qspider
39 MANDAR PIMPARKAR Qspider
Sr. No Name of Student Name of Company
40 RUTURAJ BHALEKAR CHEGG INDIA
41 ROHIT SAGGAM ECLERX
42 AMIT RATHOD I BIRDS
43 ZOHRA KAZI CORAL BILLING PVT. LTD.
44 AZHAR HAKIM PIONEER TECHNOLOGIES
45 INSHARAH KHALIL SHAIKH HCL
46 ROHIT MANOHAR SAGGAM HCL
47 TUSHAR GAIKAWAD HCL
48 MANDAR MAHESH PIMPARKAR HCL
49 ZOHRA KAZI HCL
50 JUVERIYA YUNUS NADAF HCL
51 RAJSHEKHAR DHANRAJ SWAMI HCL
52 PRIYANKA NAGNATH HALLALE HCL
53 MANDAR PIMPARKAR TECH MAHINDRA
54 INSHARAH SHAIKH TECH MAHINDRA
55 HARSH SHAH AFITECH
56 AKASH PADWAL ATHASYA SOLUTIONS
57 DAYANAND MORE EDUPLUS CAMPUS
58 AMIT RATHOD ECOSMOB TECH
59 TUSHAR KASHINATH GAIKAWAD PREMINDS SOLUTIONS
60 SHUBHAM RAJENDRA SALUNKE PREMINDS SOLUTIONS
61 ROHIT SAGGAM PREMINDS SOLUTIONS
62 PRANIT VILAS DHAMALE PREMINDS SOLUTIONS
63 AZHAR MEHMOOD HAKIM PREMINDS SOLUTIONS
64 RUSHA RAJAN WAGHMARE PREMINDS SOLUTIONS
65 JUVERIYA YUNUS NADAF PREMINDS SOLUTIONS
66 AISHWARYA KAMTHE PREMINDS SOLUTIONS
67 POOJA TILEKAR SARATHI GROUP
68 PRIYA JADHAV SARATHI GROUP
69 DAYANAND MORE SARATHI GROUP
70 AISHWARYA KARDILE SARATHI GROUP
71 POOJA TILEKAR PEACOCK SOLAR
72 AZHAR HAKIM PEACOCK SOLAR
73 SIDDESH JADHAV SMART SOLUTIONS
74 NEEL RAJGOR SMART SOLUTIONS
75 AZHAR HAKIM SMART SOLUTIONS
Mechanical Department
Sr. No Name of Student Name of Company
1 SURAJ KUMBHAR PLANET SPARK
2 NABEEL MOHAMMAD PINCLICK
3 PRADIP DEOKATE PINCLICK
4 HARSH SINGH PINCLICK
5 AMIT MANDE PINCLICK
6 ARBAZ NALBAND CHEGG INDIA
7 MANJIRI MUNJEWAR CHEGG INDIA
8 VIABHAV JAGTAP CHEGG INDIA
9 ASHOK KUMAR HIRESKP HR SOLUTIONS
10 PIYUSH PAYGUDE QSPIDER
11 AIMAN J INAMDAR QSPIDER
12 SHUBHAM VINOD KALMEGH QSPIDER
13 ASHOK KUMAR QSPIDER
14 ANSARI MOHAMMED ARQUM QSPIDER
15 MANJIRI MUNJEWAR QSPIDER
16 GANESH KULKARNI EDZEAL
17 MOHAMMAD NABIL EDZEAL
18 SURAJ KUMBHAR EDZEAL
19 NIKHIL KHARAWADE QSPIDER
20 PURUSHOTTAM NAVIN THAKUR HCL
21 PRADIP DEOKATE CRAFT AND TECHNIK
22 SAGAR GHONE MERITECH
23 GANESH KULKARNI FORCE MOTORS
24 GANESH KUMBHAR FUKAKU
25 SHEKHAR UMAKANT BIRADAR PREMINDS SOLUTIONS
26 JAGTAP VAIBHAV BHARAT PREMINDS SOLUTIONS
27 PAWAR ONKAR ANIL PREMINDS SOLUTIONS
28 YASH SHAHANE PREMINDS SOLUTIONS
29 AKASH PUNDLIKRAO BIRADAR PREMINDS SOLUTIONS
30 OMKAR GEMRAJ JADHAV PREMINDS SOLUTIONS
31 VISHAL MAHENDRA MOHITE AAKAR FOUNDRY
32 PRADIP SHASHIKANT DEOKATE AAKAR FOUNDRY
33 RAKESH AJIT HALGE AAKAR FOUNDRY
34 SURAJ KUMBHAR AAKAR FOUNDRY
35 RAVISHKUMAR SINGH PEACOCK SOLAR
36 VIJAYA SORATE SEIMITSU AUTOMATION/td>
37 PIYUSH PAYGUDE SEIMITSU AUTOMATION
38 VAIBHAV JAGTAP SEIMITSU AUTOMATION
39 PRASHANT PAWAR SEIMITSU AUTOMATION
40 PRABHAKAR PAWAR SEIMITSU AUTOMATION
41 SHUBHAM PATIL ELEATION
42 ASHOK KUMAR ELEATION
E & TC Department
Sr. No Name of Student Name of Company
1 SAYALI KHAIRE QSPIDER
2 SWAROOPA KANSE QSPIDER
3 SACHIN DHANE QSPIDER
4 NEHA JAGDALE PINCLICK
5 ADIL SHAIKH PEACOCK SOLAR
Civil Department
Sr. No Name of Student Name of Company
1 SHAFIQUE PATHAN PINCLICK
2 SALMAN SHABIBI PINCLICK
3 ONKAR SHEKADE PINCLICK
4 MANGALSING SOLANKE PINCLICK
5 AKSHAY SHITOLE TPINCLICK
6 AKASH WADE PINCLICK
7 SUDARSHAN GIRME PINCLICK
8 AKSHAY JAMBHULKAR PINCLICK
9 FAIZAN PARANDE PINCLICK
10 SAMEER SHAIKH QSPIDER
11 ONKAR SHEKADE EDZEAL
12 AKSHAY SARGAR EDZEAL
13 RUTUJA MAHAMUNI PINCLICK
14 KHEDKAR PRADNYA ELEATION
15 KAMBLE KETAN ELEATION

STUDENTS PLACED IN 2019-20

Computer Department
Sr. No Name of Student Name of Company
1 Anugrah Singh Jaro Education
2 Suhaib Peerzade Jaro Education
3 Yash Chaudhari Zensar
4 Yash Chaudhari TCS
5 Pratik Ghavanee Zensar
6 Pratik Ghavane Bitwise Solutions
7 Swapnil Choudhari Sankey Solutions
8 Swapnil Choudhari TCS
9 Anugrah singh Sankey Solutions
10 Sumit kaware Sankey Solutions
11 Parag Khamkar Culogic
12 Shubham Lonkar TCS
13 Narayan Choudhary TCS
14 Shridhar kamble Emicon
15 Shoaib Mujawar Edzeal pvt. Ltd.
16 Mayuri kalane Tech Mahindra
17 Sayli Ananad Zende Tech Mahindra
18 Rubina Pathan Tech Mahindra
Sr. No Name of Student Name of Company
19 Shouib Mujawar Emicon
20 Ajay Birajdar Qspider
21 Akash suryavanshi Qspider
22 Nikhil Tawale Qspider
23 Sayli Zende Qspider
24 Shridhar kamble Qspider
25 Shubhada Yadav Qspider
26 Shubham Lonkar Qspider
27 Tanvi Kulkarni Qspider
28 Ashwini Bacholkar Syntel
29 Sumit kaware Syntel
30 Swapnil Choudhari Syntel
31 Shubham Lonkar Syntel
32 Tanvi Kulkarni Tech Mahindra
33 Komal Prakash Gaikwad Tech Mahindra
34 Ambika Angadi Tech Mahindra
35 Vaibhavi Vinod Shinde Tech Mahindra
Mechanical Department
Sr. No Name of Student Name of Company
1 Aadesh Shah Sankey Solutions
2 Rohit Bidikar Sharayu engineering
3 Ranjit Bhise Dana India Pvt. Ltd.
4 Nagthane Mahesh Dana India Pvt. Ltd.
5 Pendor Shankar Dana India Pvt. Ltd.
6 Mande Amit Dana India Pvt. Ltd.
7 Gaikwad Vinit Dana India Pvt. Ltd.
8 Ladkat Shubham Dattatray Sharada Motors
9 Gujar Sagar Chandrakant Sharada Motors
10 Jagtap Anup Rajendra Sharada Motors
11 Ashab Aziz Shaikh Sharada Motors
12 Gole Subhash Surash Sharada Motors
13 Kashid Sanket Anil Sharada Motors
14 Memane Dattatray Ravindra Sharada Motors
15 Shubham Anil Shinde Sharada Motors
16 Pruthviraj Mane Sharada Motors
17 Sukeshini Talekar Sharada Motors
18 Shubham Nalwadepatil Sharada Motors
19 Aniket Pawar Sharada Motors
20 Hrushab Santosh Munot Sharada Motors
21 Nikhil Ankush Gaikwad Sharada Motors
22 Prasand Band Sharada Motors
23 Ranjit Bhise GSG
24 Omkar Uttam Powar Tech Mahindra
25 Bharat Meshram Tech Mahindra
26 Monal Vijay Lonare Tech Mahindra
27 Juili Jagtap Tech Mahindra
28 Patsute Aniket Rajendra Tech Mahindra
29 Vaishnavi Sudhir Taklikar Tech Mahindra
30 Talekar Sukeshini Maruti Tech Mahindra
31 Mane Prithviraj Jayendra Tech Mahindra
32 Rauf Patel Tech Mahindra
33 Ashab Shaikh Tech Mahindra
34 Sourabh Kore Tata Teleservices
35 Purshottam Thakur Tata Teleservices
36 Jagtap Mayuresh Tata Teleservices
37 Rauf Patel Edzeal pvt. Ltd.
38 Ashab shaikh Edzeal pvt. Ltd.
39 Pruthiwraj Mane SANY India
40 Omkar uttam powar Snark Power India
41 Imran Momin Snark Power India
42 Dani Atharva Qspider
43 Dani Atharva India First Robotics
E & TC Department
Sr. No Name of Student Name of Company
1 Khan Umar Aslam Sankey Solutions
2 Shinde Shubham Boomrang-soft pvt Ltd.
3 Rishi Bhate Q - Spider
4 Jyoti Gondhali Technodigisoft
5 Jyoti Gondhali Tech Mahindra
6 Ankita Nangude Tech Mahindra
7 Jyoti Gondhali Tata Teleservices
Civil Department
Sr. No Name of Student Name of Company
1 Shrikrushna Wadodkar Tech Mahindra
2 Gabane Pravin Devidas Tech Mahindra
3 Shelke arun haridas Tech Mahindra
4 Kshitija Manoj Shirke Tech Mahindra
5 Syed Mubashir Tech Mahindra
6 Sujata anandrao manale Tech Mahindra
7 Jaya kisan Chavan Tech Mahindra
8 Swati Baburao Chavan Tech Mahindra
9 Kuldeep Masal Tech Mahindra
10 Pankaj pandurang kumbhar Tech Mahindra
11 Mukpogle Madhukar Gundreddy Tech Mahindra
12 Mete Priti Shivaji Tech Mahindra
13 Samadhan achyut waghmare Tech Mahindra
14 Sampada Sunil Mukkawar Tech Mahindra
15 Akshay Shantilal Palesha Tech Mahindra
16 Salman Shabibi Tech Mahindra
17 Mandar Sunil Baporikar Tech Mahindra
18 Yadav Rahul Anil Tech Mahindra
19 Akshay Shahikumar Chirme Tech Mahindra
20 Gavali Chaitanya Keshav Tech Mahindra

STUDENTS PLACED IN 2018-19

Civil Department
Sr. No Name of Student Name of Company
1 Ganesh Jadhav Matrix BIM and Design Sloutions LLP
2 Hrikesh Kadam Matrix BIM and Design Sloutions LLP
3 Prakash Chavan Matrix BIM and Design Sloutions LLP
4 Prasad Pawar Stepon Engineers PVT LTD
5 Atul Lakhangave M/s Shyam Shinde Construction
6 Kushal Sabale Ease My Home
7 Amol Dhumal Ccon Projects Pune
8 Mayur Bhosale Green Heals Pune
9 Krishnadev Somavanshi Eco-Struct PVT LTD
10 Kajol Patil Karan Builders Pune
11 Vaibhav Toraskar Cicom Consultancy Pune
Computer Department
Sr. No Name of Student Name of Company
1 Yaseen Desai Opulent PVT LTD Pune
2 Ruchika Mughdiya Opulent PVT LTD Pune
3 Shubhahasta Shinde Opulent PVT LTD Pune
4 Rushikesh Jamdhanaji Qspiders Pune
5 Rutuja Gaikwad Qspiders Pune
6 Dheeraj Prajapatui Qspiders Pune
7 Yaseen Desai Qspiders Pune
8 Aniket Hiremath TCS
9 Gavrav Gunjal Infosys / Persistent
10 Harshada Sapkal Infosys
11 Muzzammil Shaikh Infosys
E & TC Department
Sr. No Name of Student Name of Company
1 Mayuri Harpale Opulent PVT LTD Pune
2 Hrishikesh Jadhav Reliance Jio
3 Juned Shaikh Reliance Jio
Mechanical Department
Sr. No Name of Student Name of Company
1 Shubham Dhongade Opulent PVT LTD Pune
2 Pritam Dhumal Opulent PVT LTD Pune
3 Vaibhav Galande Opulent PVT LTD Pune
4 Prateek Kulkarni Opulent PVT LTD Pune
5 Kalpesh Mane Opulent PVT LTD Pune
6 Pratik Ghatge Opulent PVT LTD Pune
7 Onkar Dhadge Opulent PVT LTD Pune
8 Indrajeet Hulyalkar Opulent PVT LTD Pune
9 Saurav Gaikwad Opulent PVT LTD Pune
10 Vikram Gupta Opulent PVT LTD Pune
11 Omkar Bhise Opulent PVT LTD Pune
12 Pratik Kulkarni Amazon Pune
13 Indrajeet Hulyalkar Amazon Pune
14 Jiemeet Gohil Amazon Pune
15 Rajan Shende Qspiders Pune

STUDENTS PLACED IN 2017-18

Sr. No Name of Student Name of Company
1 Asmita Gholap IBM
2 Priyanka Shinde Zensar Technologies
3 Abhishek Agraval Bitwise Solutions Pvt Ltd
4 Raj Katare Tata Consultacy Services (TCS)
5 Kajal Kurade Capgemini
6 RINDHE ANUJ RAMESH Amazon Technology
7 SAYYED ROSMIN RASHID Amazon Technology
8 PATIL MAYUR BHARAT Amazon Technology
9 POOJA SHINDE Amazon Technology
10 DHENDE PRIYANKA DATTATRAYA Eazyfarm Agrotech India Pvt. Ltd.
11 KURHADE VAISHNAVI SANJAY Eazyfarm Agrotech India Pvt. Ltd.
12 SAYYED ASLAM ALLAUDDIN Eazyfarm Agrotech India Pvt. Ltd.
13 SHAIKH SALMA FAYYAZ Eazyfarm Agrotech India Pvt. Ltd.
Sr. No Name of Student Name of Company
14 Zainab Shaikh Tech. Mahindra
15 Manokamna Bankar/td> Neeyamo Enterprise LTD
16 Khushboo Saroj Coderoot Infotech
17 Swapnil Chavan Quality QoS Technology
18 Sagar Kulkarni Bajaj Finscr
19 NAVRAT SOHAM SANJAY Amazon Technology
20 KULKARNI MAYUR GIRISH Amazon Technology
21 ABRAR SHAIKH Amazon Technology
22 SAYYED ROSMIN RASHID Eazyfarm Agrotech India Pvt. Ltd.
23 MHASKE HRISHIKESH DHONDIBHAU Eazyfarm Agrotech India Pvt. Ltd.
24 SAWANT SHITAL BALU Eazyfarm Agrotech India Pvt. Ltd.
25 SHAIKH ABRAR AHMED A. J. Eazyfarm Agrotech India Pvt. Ltd.
26 SHINDE POOJA DATTATRAY Eazyfarm Agrotech India Pvt. Ltd.

STUDENTS PLACED IN 2016-17

Sr. No Name of Student Name of Company
1 Mane Saurabh Bharat Tech Mahindra
2 Khan Amanullah Saifullah Tech Mahindra
3 Zoya Shaikh Tech Mahindra
4 Abhishek Oswal Tech Mahindra
5 Pritesh Runwal Tech Mahindra
6 Kiran Bhame YARDI Software
7 Ajinkya Dhumal IRTM Robotics
8 Shirin Shaik flextronics
9 Bruhan Waghajipurwala Mahindra & Mahindra
10 Hardik Kawa Savysoft
11 Sawan Oswal Savysoft
12 Taher Joher Ajnawala zensar Technologies
13 Ranganath Hanumantha Pujari zensar Technologies
14 kedar mulay zensar Technologies
15 Gaurav D Patel zensar Technologies
Sr. No Name of Student Name of Company
16 sruthi ramesh zensar Technologies
17 Isra Fatma zensar Technologies
18 Pratik Pundlik Sayanekar zensar Technologies
19 kartike kampassi zensar Technologies
20 Vishal Bafna zensar Technologies
21 Bethsheba Peter David zensar Technologies
22 Muzammil Gulab Nadaf zensar Technologies
23 Dheeraj Bahl zensar Technologies
24 Pratiksha Vijay Gunjal zensar Technologies
25 Poorva Sanjay Awale zensar Technologies
26 Rushabh Satish Shah zensar Technologies
27 Kavde Siddhi Sandeep zensar Technologies
28 Gaurav Bhosale zensar Technologies
29 Labeez Kazi zensar Technologies
30 Manoj Mane Mahindra and Mahindra

STUDENTS PLACED IN 2015-16

Sr. No Name of Student Name of Company
1 Saurabh Jadhav L&T Infotech
2 Rakhi Bondre TCS
3 Nitin Sutar Mahindra 
4 Rakesh More Zensar Technologies
5 Akshay Jadhav John deer
6 Sumit Dhone BOSCH
7 Palash Zope Faurecia
8 Sumit Patil Crimson
9 Yogesh Khajure Crimson
10 Priyanka Sopan ADM Softech
11 Akaksha Jadhav HP
12 Sadhana More Future Tech. Solution
13 Rushikesh Shewale Mphasis
14 Deepali Jagtap HP
15 Ankita Wagh Crimson
16 Ganesh Swami Araymonds 
17 Swati Shinde SGS Tech
18 Swagnik Das Amazon
19 Baba Orla Araymonds 
20 Sneha Gole Prolifics
21 Chetan Hole SGS Tech
22 Omkar Pendase Faurecia
23 Shanmukh Joshi Faurecia
24 Aditya Dhamal EKI
25 Sagar Borade EKI
26 Poonbam Khese Crimson
27 Shubham Chaudhari L&T Infotech
28 Vivek kumar ADM Softech
29 Nutan Madake Satyam Tech
30 Avantika Patil HP
31 Sunit kumar HP
32 Pratik Badkar TCS
33 Mukesh Choudhary capgemini
34 Kunal Patil OFOS
35 Aakanksha Angre Zensar Technologies
36 Garurav Barfe Zensar Technologies
37 Zeenath Salim ADM Softech
38 Vighnesh Bheed Zensar Technologies
39 Mayuresh Nakade HP
40 Monica Shatani Zensar Technologies
41 Kamran Shaikh TCS
42 Swapnil Parvate Grand View
43 Sanket Eshwar Bora Zensar Technologies
44 Arshi Akab  Zensar Technologies
45 Kangana Udiyar  Zensar Technologies
46 Vivek parkhe Falkom Design
47 Shah Vinit Manish  Zensar Technologies
48 Sarad Radhika  Zensar Technologies
49 Sawan Aswal U & D Square
50 Alfia naseem Zensar Technologies
51 Ketan Shah EKI
52 Pratik Patki Zensar Technologies
Sr. No Name of Student Name of Company
53 Tanzila Tamboli ADM Softech
54 Madhuri Toshniwal Satyam Tech
55 Aniket Sharma Zensar Technologies
56 Sabah Memon Zensar Technologies
57 Juwairiya Shaikh Zensar Technologies
58 Hardik Kawa Perrenial sys
59 Mangesh Arvind ADM Softech
60 Kajal Bhonije Crimson
61 Saurabh Hundare SGS Tech
62 Sonia Dsuza Zensar Technologies
63 Jagdish Velapure SGS Tech
64 Sourabh Dudakia Zensar Technologies
65 Akshay Mohite EKI
66 Siddharth Nikam EKI
67 Swapnil Shinde Crimson
68 Deven Thanki Zensar Technologies
69 Shubham Khairnar  OFOS
70 Nikita Udavant Satyam Tech
71 Heren Galani Zensar Technologies
72 Raveena Sarda Zensar Technologies
73 Khagendra Sharma Faurecia
74 Amid Patel Zensar Technologies
75 Priyanka Jarange Crimson
76 Akshada Paygude Crimson
77 Shaikh Amaad ADM Softech
78 Vishal Gaware Crimson
79 Sana Mulla HP
80 Prajakta Dattatray ADM Softech
81 Vinayak Singh HP
82 Jigna Gohel HP
83 Kunjir Shrinavas Crimson
84 Aniket Wable Crimson
85 Anjum Patel HP
86 Pranil Makhija L&T Infotech
87 Sachin Dhantole  SGS Tech
88 Nikhil Pawar EKI
89 Snehal Thopate HP
90 Priyanka Salam HP
91 Kulbhushan jain SGS Tech
92 Ameya Anirudh ADM Softech
93 Mili Sinha HP
94 Akashhy Mhalaskar SGS Tech
95 Kryston Shetye SGS Tech
96 Smutika M HP
97 Arnold Fernanes SGS Tech
98 Vikas Unnikrishnan HP
99  Shruti Doshi Voltas
100 Abhishek Dangi HP
101 Surabhi Rajan HP
102 Sameer Khengare SGS Tech
103 Dhananjay Kor Prolifics
104 Shruti Shah Mphasis

STUDENTS PLACED IN 2014-15

Sr. No Name of Student Name of Company
1 Khagendra Sharma EKI
2 Omkar Pendshe Faurecia
3 Ganesh Swami Faurecia
4 Sanmukh Joshi Faurecia
5 Yuvraj Bhandari Faurecia
6 Palash Zope Faurecia
7 Swapnil Borade Faurecia
8 Omkar Deglurkar volkswagen
9 Ganesh Swami Areymond
10 Yuvraj Bhandari Horizon telcom
11 Dhaval Jain L&T Infotech
12 Dnyaneshwar Ghadage Devagiri Fourging
Sr. No Name of Student Name of Company
13 Siddhart Nikam EKI
14 Akshay Mohite EKI
15 Nikhil Pawar EKI
16 Swapnil Dhamale EKI
17 Sagar Borade EKI
18 Siddhrath Borade EKI
19 Ketan Shah EKI
20 Bajare Khushal Jai Hind
21 Baba Orla Areymond
22 Mayur Yadav General Motors India Ltd.
23 Udaysing Bhosale Assist. Engineering MPSC

STUDENTS PLACED IN 2013-14

Sr. No Name of Student Name of Company
1 Karan Mitra  Persistent Systems
2 Nishikant Mokashi Persistent Systems
3 Vaibhav Shereshande INFOSYS
4 Neeraj Papade Patil  INFOSYS
5 Prajakta Kulkarni Briforce Technologies
6 Vivek Jadhav Finntaito Inc- Finland
7 Archana Pokharakar HSBC
8 Kunal Kawale Rookie Web 
9 Monish Khunte Rookie Web 
10 Chinmay Gadgil Rookie Web 
11 Rohit Malani Flexitronics
12 Pankaj Jagtap Flexitronics
13 Rohit Kulkarni Tech Mahindra
14 Gajanan Khade Tech Mahindra
15 Sammir Wartak  Tech Mahindra
16 Anagha Tiwari  K J Automotive
17 Suchitra Garg K J Automotive
18 Rahul Parikh Force motors
19 Girija Mishra Redwise Consultant 
20 Akash Jagtap Redwise Consultant 
21 CEMCON concrete  CEMCON concrete 
22 Sheetal kadbane CEMCON concrete 
Sr. No Name of Student Name of Company
23 Ranjeet Daingade CEMCON concrete 
24 Kamlesh Kalantari CEMCON concrete 
25  Nikita Jagtap CEMCON concrete 
26 Swapnil Kamathe TAFE Ltd
27 Sanket Gayake Protego India
28 Gaurav Shinde Bosch Chasis System
29 Shriram Datar  Quick heal
30 Pallavi Nikam L&T
31 Natasha Fernandes HSBC Softr
32 Manisha Fernandes HSBC Softr
33 Parikh Rahul Force Motors
34 Ravindra Dubey Scemco Electrical 
35 Sumit Pawar Indian Army
36 Mehul Sangavi  Syntel
37 Prasad Patil Vodafone
38 Renuka Dubey Tech Starr IT
39 Pranav Pugaonkar Accenture
40   3 D PLM
41 Atul More Mass Tech 
42 Deenesh Patil CMS Computers
43 Sumit Mahindrakar Securens
44 Akshay Wange ZF Steering